Satış ve Destek için:
T: 0216 572 95 94
E: info@fsdyazilim.com
Kategoriler
FSD Order Özellikleri

FSD Order Özellikleri

FSD ORDER Çalışma Şekli

FSD Order Sipariş ve Üretim Takip Programı
Sipariş Girişi
Müşteri, bayi veya satış temsilcisi siparişi girdikten sonra sipariş fabrikadaki onay merkezi ekranlarında görüntülenir.

Müşteri, bayi ve satış temsilcisi siparişi giriş yaparken, fabrikanın belirlemiş olduğu kriterlerin dışına çıkamaz. Böylece hatalı ölçü girilmesi engellenmiş olur.

Kısa bir örnek ile açıklamak gerekirse, fabrikanın belirlediği tabla boyları max. Boy ölçüsü 2400 mm o ve max. En ölçüsü ise 1400 mm olsun. Belirtilmiş olan ölçülerin üzerinde kesinlikle sipariş girişi yapılamayacaktır. Bunun yanı sıra Çekmece girişi yapan kullanıcının Aynı çekmece için farklı en ölçüsü engellenmiştir.
Onay Merkezi
Müşteri, bayi ve satış temsilcisinden gelen siparişi kontrolünü yaptıktan sonra, hata yok ise Üretim Planlama Departmanı’na gönderir. Hatalı bir durumda ise siparişi veren kişinin ekranına geri döndürülür.
Üretim Planlama
Bu departmana gelen siparişler tek bir tıkla siparişe ait bilgileri AlphaCAM programı içerisine alır ve nesting işlemini yaptıktan sonra siparişin önceden tanımlanması yapılan üretim departmanına gönderir. Üretime gönderilen her ürün için bir barkod çıkarabilir.
Üretim Sahası
Üretim sahasına gelen sipariş fabrika tarafından belirlenen aşamalardan geçerek paketleme ekranına gönderilir.

Üretim sahası genellikle CNC, ZIMPARA, TUTKAL, PRES (Membran) aşamalarından oluşmaktadır. Fabrika bu aşamaların sıralamasını kendisi belirlemektedir. Üretim planlama departmanı tarafından hazırlanan barkodlar ile sipariş veya ürün bazlı barkod takibi yapılabilir.
Paketleme Ekranı
Paketleme aşamasına gelen ürünler için yeni bir etiket üretilir. Bu etikette teslimatı kolaylaştırmak ve paket içeriğinin anlaşılabilmesi için müşteri bilgileri ve paket içeriğindeki ürün bilgileri yer almaktadır. Bu aşamada sipariş paketlendikten sonra teslimat aşamasına gönderilir. Gönderim sırasında istendiği takdirde E-posta veya SMS ile müşteriye bilgi verilebilir.
Teslimat Ekranı
Teslimatı yapılacak ürünler teslimat şekline göre müşterilere teslim edilir. Teslim edilen ürünler tamamlanmış olarak sistemde görüntülenebilir.
Ürünlerimiz
Copyright @ 2013 Fsd Yazılım